Bursztynowy szlak - Serwis Turystyczny Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Bursztynowy szlak

data aktualizacji: ponad rok temu 14.01.2016, odsłon: 2424, ~Administrator

Przez Puławy przebiega odcinek rowerowego Bursztynowego Szlaku Greenways. Szlak ten łączy Budapeszt z Helem i jest elementem międzynarodowej sieci ścieżek rowerowych Greenways. Współczesna trasa ma nawiązywać do słynnego szlaku bursztynowego, którym starożytni kupcy wędrowali od wybrzeży Bałtyku aż do stolicy Imperium Romanum. Trasa ta umożliwia rowerzystom poznanie najciekawszych miejsc w okolicach Puław, łącząc się z innymi szlakami rowerowymi i tworząc pętle o różnym stopniu trudności.

 

Lubelski  odcinek Bursztynowego Szlaku Greenways wiedzie przez Janowiec, Kazimierz Dolny, Wojciechów, Celejów, Puławy, Gołąb i dalej do Dęblina, łącząc się lub pokrywając z lokalnymi szlakami Rowerowej Krainy. Na trasie zobaczyć można m.in. zamek w Janowcu, zabytki Kazimierza Dolnego i Puław, obiekty ze Szlaku żelaza i kowalskich tradycji z Wojciechowa, serowarnię w Zawadzie, Regionalną Izbę Tradycji i młyn w Celejowie, tkackie izby regionalne w Borysowie i Żerdzi (gm. Żyrzyn), Muzeum Nietypowych Rowerów w Gołębiu oraz oczywiście lessowe wąwozy.

Znakiem rozpoznawczym szlaku jest umieszczone na tabliczkach kierunkowych i informacyjnych logo Bursztynowego Szlaku Greenways.

 

 

+ 8 głosów: 11 (73%) 3 -
Udostępnij na Google+