Noc Bibliotek w Puławach - Serwis Turystyczny Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Noc Bibliotek w Puławach

data aktualizacji: ponad rok temu 3.10.2019, odsłon: 1058, ~UM Puławy
Data i miejce wydarzenia

05.10.2019


5 października o godzinie 20:00 zapraszamy do Biblioteki Miejskiej w Puławach na Noc Bibliotek, a w niej na spotkanie w ciemności z Izabelą Dłużyk "Dźwięki Amazonii".
"Dźwięki Amazonii" to fascynująca, odbywająca się w całkowitej ciemności dźwiękowa podróż do rezerwatu Tambopata w Amazonii, w południowo-wschodnim Peru. "Zobaczymy" malowane dźwiękiem pejzaże lasu deszczowego oraz usłyszymy odgłosy zamieszkujących go zwierząt. Przekonamy się, że w dżungli nawet cisza rozbrzmiewa tysiącem głosów.

Izabela Dłużyk - skończyła anglistykę i rusycystykę, doktoryzuje się. Zawodowo zajmuje się tłumaczeniami. Od urodzenia jest osobą niewidomą, co wykształciło w niej szczególną wrażliwość na dźwięk.
Poznawanie dźwiękowego bogactwa natury przerodziło się w pasję nagrywania odgłosów przyrody, szczególnie ptaków. W 2015 r. nawiązała współpracę z australijskim Listening Earth, które wydało jej trzy albumy: "Echoes from the Ancient Forest", "Morning at the Lutownia River" oraz "Morning Soundscapes from the Biebrza Marshes". W 2016 nakładem krajowego Solitonu ukazały się płyty "Echa krainy żubra" i "Echa krainy łosia". Współpracuje także ze słowackim wydawnictwem nad płytami z cyklu "Cztery pory roku".
W 2017 r. odbyła wyprawę do Peru w celu dokumentowania dźwiękowych pejzaży z deszczowych lasów Amazonii. Nagrania z tej wyprawy ukażą się już wkrótce.
Spotkanie organizowane w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która w tym roku odbywa się pod hasłem "Znajdźmy wspólny język".

 

 

 

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+