Pierwsza tężnia solankowa w Puławach - Serwis Turystyczny Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Pierwsza tężnia solankowa w Puławach

data aktualizacji: ponad rok temu 18.10.2019, odsłon: 7078, ~UM Puławy

Od 18 października będzie można korzystać z naszej pierwszej puławskiej tężni solankowej przy ul. Polnej. Projekt został zrealizowany w ramach zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego, a zagłosowało na niego ponad 800 mieszkańców. Takie tężnie osiedlowe funkcjonują już w wielu miastach w Polsce m.in. w Warszawie, Łodzi, Sosnowcu, Sandomierzu, czy Płocku, ciesząc się ogromną popularnością.

Z leczniczych inhalacji mieszkańcy Puław będą mogli korzystać w okresie od 1 kwietnia do 31 października w godzinach od 6:00 do 22:00.Przebywanie w takim specyficznym mikroklimacie wytwarzanym wokół tężni, korzystnie wpływa na osoby borykające się przede wszystkim z chorobami górnych dróg oddechowych. Tężnie działają też na inne dolegliwości, m.in. choroby tarczycy, nerwice, alergie. Ich właściwości można porównać do pobytu nad morzem, odczuwając oddychanie morskim powietrzem. 

+ 49 głosów: 50 (98%) 1 -
Udostępnij na Google+