Puławy. No i pięknie! - Serwis Turystyczny Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Puławy. No i pięknie!

data aktualizacji: miesiąc temu 22.07.2020, odsłon: 401, ~UM Puławy

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa sprawiła, że prawie 90% Polaków deklaruje, że spędzi wakacje w  kraju. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom turystów. Przygotowaliśmy kampanię promocyjną pokazującą walory i atrakcje naszego pieknego miasta. Wspólnie zachęćmy turystów do spędzenia czasu w Puławach! Zapraszamy do udostępniania naszego spotu z hasztagiem #pulawynoipieknie! 

Pokażmy jak piekne jest nasze miasto i że warto spędzić tu każdą wolnę chwilę smiley
Jeden ze spotów jest wyświetlany w Warszawie przed każdym z seansów Kina Letniego. Dziennie jest to kilka lokalizacji, np.: Park Szymańskiego, Park Polińskiego, Royal Wilanów, Metro Młociny, Kępa Potocka, Park nad Balatonem i wiele innych, które gromadzą kinomaniaków ze stolicy i nie tylko. Kampania reklamowa w stolicy potrwa do 15 sierpnia. W spocie wzięli udział członkowie puławskiego teatru SPUT2 oraz puławska młodzież.

Chcemy pokazać, że Puławy to piękne miejsce do spędzenia wolnego czasu! W Zespole Rezydencyjnym Książąt Czartoryskich w Puławach zobaczyć można unikatowe zbiory księżnej Izabeli. Tu poznamy dzieje rodu Książąt Czartoryskich, a na terenie parku odwiedzimy min. Świątynię Sybilli, która była siedzibą pierwszego polskiego muzeum. 

W Marinie Puławy można wypożyczyć rowery, leżaki czy sprzęt pływający, na terenie Mariny znajduje sie także miejsce do grillowania, siłownia zewnętrzna, hamaki oraz mini park linowy. Na plaży poza korzystaniem z promieni słońca można skorzystać z boiska do piłki plazowej. Marina jest wyposażona w pomosty do cumowania jachtów i łodzi - tutaj nabierzesz wiatru w żagle!

Uroki Wisły mozna podziwiac spacerując bulwarem łączącym dwa mosty. Podczas wędrówki można wypocząć na obrotowych lezakach lub podziwiać zachód słońca z trybun z widokiem na rzekę.

Na pasjonatów dwóch kółek czekają w Puławach szlaki rowerowe o zróżnicowanym stopniu trudności. Każdy z nivh wiedzie przez malownicze obszary - lessowe wąwozy, dolinę Wisły i rezerwaty przyrody.

Miłośnicy długich spacerów mogą wybrać się na przechadzkę bulwarem nadwiślańskim, łączącym obydwa puławskie mosty. Można również skorzystać z kilku oznakowanych szlaków pieszych i ścieżek dydaktycznych.

Na amatorów sportów wodnych czekają spływy kajakowe organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Centrum Informacji Turystycznej w Puławach. Kręte rzeki i pełne emocji wyprawy Wisłą, Wieprzem, Kurówką i Chodelką dostarczą niezapomnianych wrażeń.

Chętnych do poznania oferty turystycznej Puław i regionu zapraszamy do Centrum Informacji Turystycznej zlokalizowanego na Skwerze Niepodległości przy al. Królewskiej.

 

+ 19 głosów: 20 (95%) 1 -
Udostępnij na Google+