Spotkania z podróżnikiem Jędrzejem Majką - Serwis Turystyczny Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Spotkania z podróżnikiem Jędrzejem Majką

data aktualizacji: ponad rok temu 14.05.2019, odsłon: 500, ~UM Puławy
Data i miejce wydarzenia

22.05.2019

Biblioteka Miejska w Puławach


Biblioteka Miejska w Puławach zaprasza na kolejne spotkania z cyklu „Ciekawi świata”. Tym razem naszym gościem będzie Jędrzej Majka - z wykształcenia teolog i dziennikarz. Od wielu lat jeździ po świecie, fotografuje, pisze i opowiada. Jest autorem książek podróżniczych, przewodników i albumów fotograficznych. Odwiedził ponad 60 krajów. W podróży najbardziej sobie ceni kontakt z napotkanymi ludźmi i ich osobiste historie.

22 maja 2019 (środa), godz. 18.00 – bezpłatne wejściówki do odebrania w Bibliotece i w filiach

23 maja 2019 (czwartek), godz. 10.00 - liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem tel. 81 45 11 903

Obydwa spotkania odbędą się w Bibliotece głównej przy ul. Głębokiej 7A

Na pierwszym spotkaniu, 22 maja 2019 o godz. 18.00, Jędrzej Majka opowie o poszukiwaniach Arki Przymierza. Przeniesiemy się do Etiopii, dawnego królestwa królowej Saby, kolebki Nilu Błękitnego, w którego dorzeczu, wśród soczyście zielonych lasów i dymiących wodospadów, narodził się człowiek. Odwiedzimy tajemnicze wyspy-klasztory na jeziorze Tana oraz Nową Jerozolimę – święte miasto Lalibela, gdzie w wulkanicznych skałach wydrążono jedenaście niezwykłych kościołów. Poznamy także odpowiedź na pytanie, co łączy etiopskich mnichów z kawą.Natomiast 23 maja, o godz. 10.00 zapraszamy młodzież na spotkanie pt. „Madagaskar. Najstarsza wyspa świata”. Będzie to opowieść o jednym z najbiedniejszych krajów. Miejscu, którego większość mieszkańców nie ma dostępu do prądu i wody. Dodajmy do tego trąd, malarię, wszechobecne pluskwy i już będziemy wiedzieć, dlaczego większość turystów omija wyspę szerokim łukiem. Jędrzej Majka postara się jednak udowodnić, że jeśli zdecydujemy się na podróż właśnie na Madagaskar to czeka nas niezwykła przygoda. Czerwona ziemia. Soczysta zieleń pól ryżowych. Bielusieńkie plaże. Lemury i kameleony. Baobaby i pielgrzan owce madagaskarskie. I, co najważniejsze, zawsze uśmiechnięci i pogodni Malgasze.


 

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+