Spotkanie autorskie Janusza Płońskiego - Serwis Turystyczny Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Spotkanie autorskie Janusza Płońskiego

data aktualizacji: ponad rok temu 27.09.2019, odsłon: 598, ~UM Puławy
Data i miejce wydarzenia

30.09.2019

Biblioteka Miejska w Puławach


Biblioteka Miejska w Puławach zaprasza na spotkanie autorskie Janusza Płońskiego - dziennikarza, scenarzysty, dokumentalisty, autora książek, m.in. „Alternatywy 4 – przewodnik po serialu i rzeczywistości”. Autor opowie o kulisach powstania serialu, odpowie na pytanie czy był on kolejną propagandową bujdą, mającą na celu podlizanie się władzy? A może satyrą piętnującą złych dozorców? Czy posiada tzw. drugie dno, czy jest płaską i banalną historyjką o nieciekawych ludziach.

Janusz Płoński – dziennikarz, scenarzysta, dokumentalista, autor książek „Elvis. Dlaczego ja, Panie”, „Kandydat na prezydenta”, „Alternatywy 4 – przewodnik po serialu i rzeczywistości”.

W latach 1970-1980 pracował w tygodniku „itd”, następnie wyjechał do Niemiec, gdzie jako autor, reżyser i jednocześnie producent współpracował z telewizjami ZDF, Bayerischer Rundfunk i Hessischer Rundfunk, dla których zrealizował ok. 20 filmów dokumentalnych i reportaży. Współautor (wraz z Maciejem Rybińskim i Stanisławem Bareją) scenariusza serialu „Alternatywy 4”, autor (wraz z Jackiem Kondrackim i Jackiem Wasilewskim) scenariusza 13-odcinkowej kontynuacji „Alternatyw” pt. „Dylematu 5”. Wraz z Maciejem Rybińskim autor książek „Góralskie tango”, „Balladyna Superstar – git czytanka z momentami”, „Brakujące ogniwo”, „Wielka Islandzka”.

Autor ponad 200 reportaży, zrealizowanych dla telewizji Superstacja


+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+