Puławy sportowe - Serwis Turystyczny Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Puławy sportowe

data aktualizacji: ponad rok temu 4.02.2016, odsłon: 2204, ~Administrator

Sport był zawsze ważną dziedziną życia Puław, a infrastruktura sportowa miasta jest nieustannie modernizowana. Nowoczesny stadion piłkarsko-lekkoatletyczny, korty tenisowe, baseny, boiska, to zaplecze, które pozwoliło rozwinąć się wielu talentom sportowym, ale równocześnie służy mieszkańcom i odwiedzającym je turystom. W ostatnim czasie oddano do użytku trzy duże inwestycje: stadion piłkarsko-lekkoatletyczny z aquaparkiem i pływalnią odkrytą, korty tenisowe oraz port na rzece Wiśle z mariną. Ofertę dopełnia hotel „Olimpic”.

Na terenie miasta funkcjonuje też hala sportowa, kryta pływalnia, liczne boiska sportowe, siłownie (również na powietrzu) i skate park.

PUŁAWSCY SPORTOWCY
Puławy to kuźnia talentów sportowych. Najstarszy w mieście klub sportowy – Wisła Puławy powstał
w 1923 r. Międzynarodową sławę, starty olimpijskie i medale najważniejszych imprez pływackich, zdobywali
w przeszłości pływacy „Wisły” Puławy – Krzysztof Cwalina i Anna Uryniuk. Obecnie Puławy promuje Konrad
Czerniak, wychowanek Klubu Sportowego „Wisła” Puławy - wicemistrz świata (2011), złoty i srebrny medalista Mistrzostw Europy (2014), a także wielokrotny rekordzista Polski.

Warto wspomnieć o drużynie ekstraklasy szczypiornistów – klubie „Azoty – Puławy”, który od lat plasuje się w czołówce najlepszych polskich zespołów piłki ręcznej, dwukrotnie zajął trzecie miejsce w Pucharze Polski
(2013, 2014) i był półfinalistą europejskich pucharów Challenge Cup (2014). W barwach „Azotów-Puławy”
występują od lat reprezentanci Polski (w ostatnim okresie byli to Piotr Wyszomirski, Piotr Masłowski, Michał Szyba i Przemysław Krajewski), a od niedawna również innych krajów: Rosji (Wadim Bogdanov), Czech (Jan Sobol).

Sztangistka puławskiej sekcji ciężarowej KS „Wisła” Puławy - Katarzyna Feledyn jest zdobywczynią srebrnych medali Mistrzostw Europy (2013). Lekkoatletka „Wisły” Puławy Ewelina Sętowska-Dryk jest brązową medalistką Mistrzostw Europy w Göteborgu w sztafecie 4x400 m. Malwina Kopron jest wicemistrzynią świata juniorów w rzucie młotem (2012). „Wisła” Puławy to także piłkarski klub II ligi, zdobywca Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim w 2009 roku.


www.mosir.pulawy.pl

Udostępnij na Google+
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -