Spotkanie klubu podróżniczego „Ciekawi świata” - Serwis Turystyczny Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Spotkanie klubu podróżniczego „Ciekawi świata”

data aktualizacji: 8 miesięcy temu 19.12.2018, odsłon: 387, ~Łukasz Kołodziej
Data i miejce wydarzenia

09.01.2019

Biblioteka Miejska w Puławach


9 stycznia 2019, o godz. 18.00 gośćmi Klubu podróżniczego „Ciekawi świata” będą Henryk Kozak i Marcin Pisula. Panowie opowiedzą o Wołyniu oraz o działalności Stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy. Stowarzyszenie to zajmuje się porządkowaniem polskich cmentarzy, miejsc pamięci narodowej związanych z rzezią wołyńską, a także kwater polskich żołnierzy z okresu wojny polsko-bolszewickiej oraz II wojny światowej. Stara się również pokazywać, często zapomniane, ale istotne dla naszej kultury i cywilizacji zabytki historyczne w taki sposób, aby zapełnić obraz obecności polskiej na Kresach. Stowarzyszenie organizuje akcje „Wołyńskie światełko pamięci” i „Kresowa paczka” oraz rajdy motocyklowe związane z obchodami rocznicy rzezi wołyńskiej. Uczestniczy też w uroczystościach związanych z tymi wydarzeniami.

Głównym celem stowarzyszenia jest edukacja historyczna, dbanie o miejsca związane z polską przeszłością. Przyświeca mu motto: „Nie o zemstę lecz o pamięć wołają ofiary”.


 

 

 

 

9 stycznia 2019, godz. 18.00, Biblioteka Miejska w Puławach, ul. Głęboka 7A

 

 

 

 

 

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Udostępnij na Google+