VI Międzynarodowy Kurs i Konkurs Skrzypcowy im. Tadeusza Wrońskiego oraz Festiwal „Puławy i Skrzypce – Spotkanie z Mistrzem” - Serwis Turystyczny Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

VI Międzynarodowy Kurs i Konkurs Skrzypcowy im. Tadeusza Wrońskiego oraz Festiwal „Puławy i Skrzypce – Spotkanie z Mistrzem”

data aktualizacji: 11 miesięcy temu 4.08.2021, odsłon: 575, ~UM Puławy

Na przełomie lipca i sierpnia w Puławach odbywać się będzie szósta edycja Międzynarodowego Kursu Skrzypcowego im. Tadeusza Wrońskiego, organizowanego z myślą o utalentowanych instrumentalistach. Głównym celem imprezy jest edukacja dzieci, młodzieży, studentów oraz absolwentów muzycznych uczelni z Polski i z zagranicy w zakresie techniki gry skrzypcowej, altówkowej, wiolonczelowej, fortepianowej i kameralnej, a w szczególności wykonawstwo oraz popularyzacja muzyki polskiej. Dla uczestników kursów przygotowano dwa 9-dniowe turnusy. Naukę pod okiem mistrzów zwieńczy Konkurs „Puławy i Skrzypce”, który wyłoni najzdolniejszych instrumentalistów. Od 12 do 14 sierpnia uczestnicy kursu przejdą trójetapowe przesłuchania i będą oceniani w trzech kategoriach wiekowych. Wszystkie konkursowe występy będzie można zobaczyć w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”. Grand Prix konkursu są mistrzowskie skrzypce, wykonane specjalnie na tę okazję przez wybitnego polskiego lutnika, Michała Różaka.

Kursowi i konkursowi towarzyszy VI Międzynarodowy Festiwal „Puławy i Skrzypce – Spotkanie z Mistrzem”. Wybitni muzycy, pedagodzy uczestników kursu, dadzą w sumie kilkanaście koncertów. Tegoroczne występy będą odbywać się w sali balowej Pałacu Czartoryskich: 25, 28 i 30 lipca i 2, 7 sierpnia oraz w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” w dniach: 5, 8, 10 i 12 sierpnia, zawsze o godzinie 19.00.
Współorganizatorem Festiwalu jest Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika".
ŹRÓDŁO I SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WYDARZENIA.

 

 

 

 

 

 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+