Weź udział w przeglądzie do Festiwalu Kolęd - Serwis Turystyczny Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Weź udział w przeglądzie do Festiwalu Kolęd

data aktualizacji: ponad rok temu 20.12.2021, odsłon: 882, ~UM Puławy

Zapraszamy do wspólnego kolędowania podczas XXVII edycji puławskiego Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd. Udział w przeglądzie to okazja do popularyzowania i podtrzymywania pięknej tradycji śpiewania pieśni bożonarodzeniowych i pastorałek. Wierzymy, że magiczny i wyjątkowy czas Świąt Bożego Narodzenia zainspiruje i zachęci Was do udziału w konkursie.


Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz przesłanie nagrania wideo jednego utworu. Na zgłoszenia czekamy do dnia 11 stycznia 2022 r. do godziny 11:00. Link do nagrania wideo należy zamieścić w odpowiedniej rubryce w elektronicznym formularzu zgłoszeniowym.

Do kolędowania zapraszamy uczestników w każdym wieku. Można śpiewać indywidualnie, w zespołach i rodzinnie. Do nadsyłania nagrań wideo zachęcamy także chóry i instrumentalistów. W minionych edycjach Festiwalu, zauważyliśmy powrót do ludowego kolędowania, bardzo charakterystycznego dla bogatej, folkowej tradycji i obrzędowości bożonarodzeniowej. Chcąc podkreślić i kultywować ten ludowy charakter kolęd, wprowadziliśmy w tym roku nową kategorię artystyczną: zespoły ludowe (folklorystyczne). Szczególnie cenne i wartościowe będą więc wykonania starych pastorałek oraz często zapomnianych ludowych kolęd gospodarskich i życzących.

Wśród prezentowanych kolęd, zgodnie z regulaminem, powinien znaleźć się  1 utwór wybrany z wykazu lub inny zawierający treści dotyczące Tajemnicy Bożego Narodzenia.


Szczegółowe informacje o warunkach uczestnictwa znajdują się w załączonym regulaminie. Prosimy o dokładne zapoznanie się z nowymi zapisami.

Dodatkowe informacje odnośnie Festiwalu można uzyskać e-mailowo  festiwalkoled@domchemika.pl oraz telefonicznie pod numerem 81 458 67 26, 81 458 67 06.

źródło: POK "Dom Chemika"

 

 

Załączniki

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Udostępnij na Google+