Dostosuj wydruk

Festiwal Artywacje

Festiwal Artywacje - to kreatywna inicjatywa, której celem jest realizacja różorodnych projektów artystycznych i umożliwienie puławianom tworzenia i odbierania sztuki. Festiwal to czas kulturalnych wyzwań, zdarzeń, wystaw i warsztatów skierowanych do wszystkich grup wiekowych. Impreza ta, planowana w cyklu dwuletnim, w 2015 roku odbyła się po raz pierwszy. Podczas festiwalu wystapił m. in. Teatr "Klinika Lalek" z widowiskiem „Cyrk bez przemocy”, w którym w zaskakujący sposób łączyły się i przenikały elementy sztuki cyrkowej oraz teatralnej a także zespół Mira-Art z widowiskiem akrobatycznym łaczącym balet z powietrzną akrobatyką, muzyką, kostiumem i światłem.

Odbyły się również różnorodne warsztaty artystyczne: malowanie piaskiem z Galitsyna Art School, "Życie w tkaninie" – warsztaty lalkarskie, warsztaty taneczne (streetdance) z Adrianem Lipskeem Lipińskim i Łukaszem Kołodziejem oraz warsztaty fotografii plenerowej z Sylwestrem Doraczyńskim.

Natomiast w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" można było obejrzeć: sensoryczną wystawę "Poczuj sztukę" z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli, inspirowaną kulturą ludową Lasowiaków, dzięki której można było doświadczyć sztuki poprzez inne zmysły niż wzrok, "Fenomeny dźwięku" – interaktywną ekspozycję Imagineering Team, łączącą zabawę z edukacją oraz wystawę S.Z.T.U.K.A  z Wydawnictwa Dwie Siostry - jedyną w swoim rodzaju pomysłową, przestrzenną instalację, składającą się z kubików, których wnętrze kryje niesamowity miniaturowy teatr światła i cienia.

Festiwal Artywacje to równiez koncerty. Na imprezie zwieńczającej festiwal wystapili: Chonabibe - lubelski zespół muzyczny wykonujący alternatywny hip-hop z wpływami reggae, soulu i muzyki elektronicznej, Raz Dwa Trzy z niepowtarzalnym koncertem z okazji 25-lecia istnienia zespołu oraz grupa MultiVisual z widowiskiem łączącym alternatywną sztukę cyrku współczesnego z pokazami przy użyciu najnowocześniejszych rekwizytów multimedialnych.

 

Joanna Harbat-Szymula

Źródło:

Dodano: 2016.01.27

turystyka.pulawy.eu